28 травня 2025 року на кафедрі іноземних мов Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії учителька німецької мови та зарубіжної літератури Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №13 Хмельницької міської ради» Мартинюк Дарія Олександрівна провела гостьову лекцію на тему: « Інтеграція в НУШ: виклики та переваги». 

На думку студентів 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література), проведена гостьова лекція  є на часі, так як на заняттях з «Методики навчання англійської мови» саме закінчується вивчення  змістового модуля «CLIL (Content and Language Integrated Learning) – предметно-мовне інтегроване навчання», що значно доповнила розуміння студентами теми. Здобувачі освіти змогли побачити, як на практиці впроваджується зараз ця дидактична методика в НУШ, зокрема які саме курси можуть бути інтегровані в мовно-літературній освітній галузі, скільки годин в тиждень виділяється на вивчення курсу, яка його мета та структура, які існують модельні навчальні програми, якими підручниками забезпечена школа. На прикладі інтегрованого курсу «Література» учителька розповіла про переваги такого інтегрованого курсу з її власного досвіду роботи в паралелі 7 класів ліцею №13, продемонструвала студентам підручники та ознайомила з рекомендованим змістом модельної навчальної програми для 7 класу.  

В інтерактивній формі було продемонстровано переваги використання платформи CANVA на прикладі створення навчальних карток, які студенти змогли згенерувати самі під час лекції за допомогою запропонованих QR-кодів. Також були представлені цікаві приклади учнівських карток, які вразили нестандартним підходом до створення та майстерним оформленням. На думку Дарії Олександрівни, «бути вчителем у цифрову добу – це розвивати навички майбутнього вже сьогодні», що вона впроваджує у власній педагогічній діяльності.  

Дарія Олександрівна відповіла на запитання студентів та дала поради з власного досвіду щодо  проведення уроків німецької мови як другої іноземної мови. Учителька  вважає, що вибір підручника – це траєкторія вибору вчителя та порекомендувала підручники з німецької мови, за якими працюють її 5 та 6-і класи. 

Студентам сподобалися практичні поради Дарії Олександрівни, яка працює в середній школі уже 4 роки. Студенти почули і про труднощі, з якими сьогодні стикаються вчителі середньої школи.  Її яскравий приклад успішного сучасного молодого вчителя, який не боїться впроваджувати інновації у власній професійній діяльності, має високий методичний рівень підготовки та готовий до шкільних викликів сьогодення,  надихнув студентів до постійного подальшого професійного розвитку та становлення,  підтвердив правильність вибору фаху. 

Викладачі кафедри Л.М. Глушок, О.В. Гандабура, Ю.Л. Рибачук відзначили практичну та інтерактивну спрямованість лекції, цікаву подачу та стиль лекторки, високі професійні навички та її становлення як вчителя дійсно нового покоління. 

Також на лекції були присутні студенти груп Філ-32 (у) та ПО-21, яких теж зацікавила тема інтеграції предметів у ЗЗСО. 

Дарія Олександрівна Мартинюк як випускниця ХГПА 2021 року, яка навчалася на цій спеціальності і на бакалаврському, і магістерському рівнях, із теплотою згадала свою Alma Mater, а особливо викладачів кафедри іноземних мов та їхній вклад у її становлення як професіонала. Студенти задоволені прослуханою лекцією. Таку форму неформальної освіти вважають надзвичайно корисною.  

Продивитися інші публікації

Налагодження міжнародної співпраці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії з Університетом Лас-Пальмас-Де-Гран Канарія

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія з честю приймала поважних гостей пані Олесю Лилак Чижович, радницю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця в іспаномовних країнах, громадську діячку, засновницю громадської організації

Шановна академічна спільното!

Від імені адміністрації Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії щиро вітаємо вас з державним святом Днем Конституції України!              Цей день є не просто календарною датою, а знаковою віхою в історії становлення та розвитку

23 травня – День Героїв

23 травня Україна вшановує День Героїв – свято, приурочене пам’яті всіх, хто у різні часи боровся і продовжує боротися за свободу та незалежність нашої держави. Ця дата символізує незламність українського